BitBay - Największa Polska giełda cyfrowych walut

Dziewczyny ze Lwowa (2015)

Opis Czytaj więcej na filmweb.pl


Uljana to absolwentka konserwatorium we Lwowie, która po rozwodzie zostaje z dzieckiem bez środków do życia i szans na pracę. Polina utopiła wszystko co miała w agencji modelek, która właśnie zbankrutowała. Olya to prosta dziewczyna nieprzytomnie zakochana w Igorze, który potrafi tę miłość wykorzystać, a Swietłana – matka dwójki dzieci, desperacko poszukuje dla nich i dla siebie stabilizacji, opartej na ramieniu odpowiedniego mężczyzny. Pozbawione środków do życia i szans na pracę podejmują decyzję taką jak tysiące innych Ukrainek – ruszają za chlebem do Polski.

W Warszawie – nie bez dramatycznych przygód i trudności – zostają sprzątaczkami pracującymi na czarno. Pokój wynajmują w zrujnowanej kamienicy na Żelaznej, od pana Henryka, byłego fałszerza, może zresztą nie do końca byłego, skoro czasem jeszcze ściga go policja. Dla nielegalnych emigrantek mocno to kłopotliwe, ale taniej nigdzie nie znajdziesz, no i samo centrum, więc co robić.

Dziewczyny z racji pracy poznają najróżniejszych ludzi, najróżniejsze domy i sytuacje. Polacy – i Polki – występują jako „państwo”, pracodawcy. Ileż kompleksów próbują w tej sytuacji leczyć, tylko ten się dowie, kto doświadczył. Ale są i tacy, którzy próbują pomóc, czasem bardzo ofiarnie.

komedia obycz.

 

Lista odcinków:


BitBay - Największa Polska giełda cyfrowych walut