BitBay - Największa Polska giełda cyfrowych walut

Metalokalipsa / Metalocalypse (2006)

Opis Czytaj więcej na filmweb.pl


Amerykański serial animowany, emitowany od 4 sierpnia 2006 w stacji Adult Swim.

Serial autorstwa Brendona Smalla i Tommy'ego Blacha (pomysł, scenariusz oraz głosy), opowiadający o losach fikcyjnego metalowego zespołu Dethklok. Utrzymany jest w konwencji czarnej komedii i kpi z wzorców panujących w show biznesie, szczególnie w subkulturze metalowej. W poszczególnych odcinkach znajdują się odniesienia do rzeczywistych metalowych zespołów, takich jak np. Dimmu Borgir, Carpathian Forest czy Burzum.

W serialowej rzeczywistości Dethklok jest wielką gwiazdą muzyki, koncertuje na całym świecie oraz ma miliony fanów. Członkowie zespołu zarabiają nie tylko na muzyce, ale także kontraktach reklamowych (np. kawy) i są miliarderami, a losy Dethklok wpływają choćby na światową gospodarkę.

Muzyka pojawiająca się w Metalocalypse, najbardziej zbliżona do melodyjnego death metalu, jest autorstwa Small'a. Odpowiada on za partie rytmiczne i solowe gitar, gitarę basową oraz wokal. W jej nagraniu pomagał mu perkusista Gene Hoglan. W 2007 dłuższe wersje utworów wykorzystanych w serialu ukazały się na płycie The Dethalbum.

czarna komedia muzyczny animacja

 

Lista odcinków:


BitBay - Największa Polska giełda cyfrowych walut